Matěj MadarNěco málo o mně.


Mé jméno je Matěj Madar. Pocházím z Lenory. Můj první zájem o fotografování začal v roce 2012, kdy mě zaujaly fotografie místního lenorského fotografa Míry Pecky. V tu dobu mě to lákalo a řekl jsem si, že to zkusím taky.

Začínal jsem tenkrát s levným a obyčejným digitálním fotoaparátem, to mě chytlo a bavilo, a tak jsem se poprvé zúčastnil první volarské školní soutěže, kde jsem byl v celku úspěšný. O rok déle v roce 2013 jsem se rozhodl, že si pořídím svou první digitální zrcadlovku. Neměl jsem bohužel ještě žádnou brigádu, a tak první co mě napadlo bylo, že rozprodám hračky a různé věci, které mi leželi delší dobu v dětském pokoji. Můj prodej byl poté úspěšný, a tak jsem si mohl konečně koupit vysněný fotoaparát. Začal jsem s ním zkoušet plno typu fotografování od různých detailů po fotografování lidí a zejména přírody. Jelikož jsem už jako malý cestoval po Šumavě s rodinou, tak mě focení krajiny vždy lákalo, a čím víc jsem starší, tím víc vnímám tu krásu tady kolem nás a vážím si toho, že tu žiju. Poté jsem se dostal i k focení různých slavností, divadelních představní, pohádek a sportovních událostí, které se konali poblíž mého bydliště. Když jsem přišel z prvního stupně na druhý do volarské školy, zjistil jsem, že můj učitel na přírodopis a zeměpis, pan Mgr. Lumír Vozábal, je můj příbuzný a je zkušený fotograf. Poradil mi tedy z mnoha vychytávkami a začal jsem chápat mnohem více informací kolem focení. I na druhém stupni jsem se tedy zúčastňoval fotografických soutěží a své fotky jsem zlepšoval čím dál tím víc. Uběhl necelý rok a v Lenoře se začal opravovat náš historický Krytý most. Díky této události jsem se trochu víc zviditelnil, jelikož jsem nafotil tzv. koláž opravy mostu v Lenoře, ta probíhala od začátku až do konce, jak se most opravoval. Mé fotky se poté objevily v Prachatickém deníku, kam jsem začal posílat články s fotkami celého průběhu opravy. O pár měsíců později mi zrcadlovka už nevystačila a udělal jsem si větší radost. Začal jsem šetřit peníze z brigády a prodal starší zrcadlovku i s objektivem, tím jsem si pořídil nové tělo Nikon D7000. V dnešní době jsem do svého fotografického vybavení přikoupil plno dalších objektivů.

Momentálně mě nejvíce baví takzvaný Wildlife photography, což je vlastně druh fotografování divoké přírody, kdy se nejvíce zaměřuji na focení ptactva a zvěře. Dost mě chytly i portréty, takže už jsem fotil i lidi v přírodě a mou další novou zkušeností je i focení různým společenských plesů.Objednat focení

Hodnocení

Anetka Vobejdová

Hodnocení:

S Matty jsme byli opravdu spokojeny.Je to mlady sikovny kluk, ktery svoji praci neflaka a da si s tim opravdu praci.

Jonáš Vobejda

Hodnocení:

Mladý, šikovný a hlavně spolehlivý fotograf. Na jeho mladí velmi profesionální přístup. Mohu jen doporučit!!

Třeboňská Beseda

Hodnocení:

Plná spokojenost s odvenou prací, můžeme doporučit!! :)

Applytv zprávy

Hodnocení:

Matěj pro nás fotil úvodní fotky pro naše sociální sítě. Určitě tohle nebyla poslední spolupráce, můžeme Matěje pouze doporučit!

Ivana Čečilová

Hodnocení:

Výborný a talentovaný klučina,který do toho dává všechno. Velká spokojenost s přístupem a výslednou prací. Vše dopadlo nad moje očekávání. Za mě rozhodně doporučuji!

Jakub Novák

Hodnocení:

Skvĕlej fotograf a stejně skvělej kluk. Mladý a velmi nadějný talent, který má před sebou velkou budoucnost. Velice mu fandím a těším se na jeho další fotky.